NAURU

OSTROV A FAKTY

ZAUJÍMAVÉ MIESTA

ŽIVOT NA OSTROVE

 
   Ostrovania - Hospodárstvo - Turistika - Možné aktivity - Polohy a miesta - Ubytovanie - Symboly krajiny - Vtáky ostrova - Videogaléria - Fotografie

Nauru.sk vás víta na portály siete Cestovanie.biz
  Náš facebook:  Cestovanie  |  Zaujimavosti

SLOVENČINA - Nauru ENGLISH version - NAURU

  NEPREHLIADNITE
Zaujimaví miesta - NAURU Zvyšky II. svetovej vojny
Mnohé miesta vojna poznačila, ale asi málo kto by čakal, že poznačí aj miesta na celkom odvrátenej strane sveta, v Tichomorí. Dodnes je na ostrove možno nájsť viacero
Zaujímavé miesta NAURU Jazero Buada
Na západnej strane ostrova vo vnútrozemí sa nachádza vodná plocha, tzv. lagúna Buada. V jej okolí si svoje miestočko našli majetnejší obyvatelia ostrova..
 
  NAURU - STRUČNE
Nauru je zaujímavý malý ostrov v Tichomorí. Je svetovo najmenším ostrovným štátom sveta a obývanosťou je druhý hneď za Vatikánom. Leží v Mikronézií, čo je skupina ostrovov nie až tak ďaleko od Austrálie.
 
     
  HLAVNÉ MENU     HLAVNÉ MENU
   - Nauru
   - Ostrov a fakty
   - Ostrovania
   - Hospodárstvo
   - Turistika
   - Zaujímavé miesta
   - Možné aktivity
   - Polohy a miesta
   - Ubytovanie
   - Symboly krajiny
   - Vtáky ostrova
   - Ako sa tu žije
   - Videogaléria

 

 
 
  REKLAMA
 

 

Možné aktivity

BUNKER II. WORLD WAR

Ak ste turista a chcete si naplniť svoj program, je tu niekoľko tipov, ktoré sa na ostrove dajú robiť. Treba samozrejme počítať s faktom, že turistika tu priveľmi nie je rozšírená, ale vylepšuje sa. To je dokonca niečo, čo môže byť pre niekoho najväčším lákadlom – nie príliš dotknutá príroda a prekrásne čisté pobrežie obmývajúce Tichým oceánom.

Na ostrove sa dá naplno vychutnať tropické slnko a relax spojený s pobytom pri mori na tropickom ostrove.

 
Potápanie
Nedotknuté útesy sú lákadlom potápačov. Tí austrálsky to už poobjavovali všeličo. Nachádza sa tu aj jeden vrak, ktorý si privlastnili morské živočíchy a tak máte ako potápači opäť niečo zaujímavé na pozorovanie. Samozrejme, potápačské vybavenie aj športové potreby na šnorchlovanie vám na ostrove požičajú.

Bingo v piatok večer
V piatok večer sa koná bingo. Súťaž, ktorá je na ostrove veľmi populárna a vyhlásená.

BINGO

Nákupy
Nemyslime teraz na klasické nákupy značkového oblečenia, obchodné domy a podobne. Tu majú nákupy trochu iný rozmer. Malé obchodíky ponúkajú potraviny aj bežné výrobky, ktoré si kupujeme aj my. No tu nájdete aj viacero možností na nákup suvenírov, sošiek a na svoje si prídu aj filatelisti, ktorý tu môžu naraziť na centrum so známkami.

Objavovanie ostrova
Pokiaľ prichádzate ako turista, určite prichádzate aj za poznaním ostrova. Za dva dni by ste ho dokázali prejsť celý aj pešo. Ak ale nechcete tráviť všetok čas na nohách, dá sa absolvovať aj výlet na zaujímavé miesta autom. V hoteli Menen si môžete kúpiť výlet a sprievodcu na niektoré z miest. Miesta, na ktoré sa môžete pozrieť sú pobrežné oblasti, vnútrozemie a vrcholky hôr poznačené ťažbou fosfátov.

DISCOVER

Zaplávajte si v Tichom oceáne
Čo môže byť lepším plaveckým zážitkom, ako zaplávať si v teplom a čistom mori? Ten je ešte k tomu plný morského života.

Rybačka na otvorenom mori
A je to tu. Každý to čakal, a inak sa ani nedá. Nemôže byť inak, aj v Nauru si môžete vyskúšať rybačku na otvorenom mori a skúsiť uloviť úlovok života. Možností pre rybárov je viacero, lodí taktiež. Najlepšie je však, ak tento výlet dohodnete na recepcii hotela a necháte si poradiť čas a lokalitu. Na výlet môže vplývať počasie. Možnosti úlovkov sú bohaté. Chytiť môžete mečúňa, tuniaka ale pokojne aj barakúdu.

Prechádzka džungľou
Ak už ste na ostrove a chcete ho spoznať z každej strany, zaujímavá môže byť aj prechádzka džungľou. Tá tu nie je veľká a skôr je to niekoľko menších džunglí roztrúsených po ostrove, najmú v blízkosti pobrežia a lagúny Buada. Aj napriek tomu ide ale o pekné prechádzky, pre fotografov stvorené na dobré zábery tropických paliem, stromov a vtákov, pre turistov ako spríjemnenie prechádzkových túr v tieni.
 

 
 

 

 

   PARTNERSTVO      REKLAMA    COPYRIGHT a KONTAKT
Zaujimavosti.net
Novinky zo sveta, zábavné články, témy, cestopisy, katastrofy, filmy, súťaže a iné. http://www.zaujimavosti.net
Slovenciny.com
Slovenské preklady PC hier, downloady, novinky a recenzie http://www.slovenciny.com
Cestovanie.net
Cestovateľský magazín, destinácie sveta, cestopisy a zaujímavé miesta sveta. www.spravy.info

© 2011 - Naetoo webdesign, server Cestovanie.biz
© 2011 - Fotografie, Grey Ding.

Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie materiálov z týchto stránok bez vedomia a súhlasu autorov stránok je zakázané. Obsah stránok je vlastný.

kontakt:  nauru (a) cestovanie.biz

Stránky sú súčasťou siete www.cestovanie.biz
v partnerstve s
www.cestovanie.net a www.cestovanie.pro