NAURU

OSTROV A FAKTY

ZAUJÍMAVÉ MIESTA

ŽIVOT NA OSTROVE

 
   Ostrovania - Hospodárstvo - Turistika - Možné aktivity - Polohy a miesta - Ubytovanie - Symboly krajiny - Vtáky ostrova - Videogaléria - Fotografie

Nauru.sk vás víta na portály siete Cestovanie.biz
  Náš facebook:  Cestovanie  |  Zaujimavosti

SLOVENČINA - Nauru ENGLISH version - NAURU

  NEPREHLIADNITE
Zaujimaví miesta - NAURU Zvyšky II. svetovej vojny
Mnohé miesta vojna poznačila, ale asi málo kto by čakal, že poznačí aj miesta na celkom odvrátenej strane sveta, v Tichomorí. Dodnes je na ostrove možno nájsť viacero
Zaujímavé miesta NAURU Jazero Buada
Na západnej strane ostrova vo vnútrozemí sa nachádza vodná plocha, tzv. lagúna Buada. V jej okolí si svoje miestočko našli majetnejší obyvatelia ostrova..
 
  NAURU - STRUČNE
Nauru je zaujímavý malý ostrov v Tichomorí. Je svetovo najmenším ostrovným štátom sveta a obývanosťou je druhý hneď za Vatikánom. Leží v Mikronézií, čo je skupina ostrovov nie až tak ďaleko od Austrálie.
 
     
  HLAVNÉ MENU     HLAVNÉ MENU
   - Nauru
   - Ostrov a fakty
   - Ostrovania
   - Hospodárstvo
   - Turistika
   - Zaujímavé miesta
   - Možné aktivity
   - Polohy a miesta
   - Ubytovanie
   - Symboly krajiny
   - Vtáky ostrova
   - Ako sa tu žije
   - Videogaléria

 

 
 
  REKLAMA
 

 

Ostrovania

nauruans

Ľudia na ostrove sú spokojným národom, aj keď ich trápi nezamestnanosť vysoká až 90 percent. Situáciu menia pracovné možnosti, turistický ruch a vylepšujúca sociálna úroveň.

Turistov neprichádza hojne, no i tak ich dokážu miestni vítať a pôsobiť milo. Hovorí sa tu ojedinelým jazykom nauručinou, ale angličtina je jazykom, ktorým sa hovorí na úradoch a v obchodnej sfére.

 
Ostrovania
ľudia NauruĽudia sú mikronézskeho a polynézskeho pôvodu. Prevláda kresťanstvo. 58 % populácie tvoria domorodci, 26 % populácie sú ostrovania z iných ostrovov na okolí a zvyšok tvoria Číňania a Európania. Celkovo je populácia veľká takmer 10 000. Gramotnosť v krajine dosahuje 96 percent a funguje povinná školská dochádza platí do veku 15 rokov. Záujemcovia môžu študovať aj na Univerzite južného Pacifiku na Nauru, pritom v minulosti bola pobočka školy len v Austrálii, kam bolo nutné dochádzať.

Naruančania majú svoj pôvod polynézsky a mikronézsky. Pochádzaujú teda z iných ostrovov Polynézie a Mikronézie. Celkovo na ostrove žilo až 12 rôznych národov, do 20. storočia prežilo 10 z nich. II. Svetová vojna ostrov poznačila, keďže sa populácia na ostrove znížila na 1500 obyvateľov. Ostrovania si preto vytvorili deň Anga a stanovili ho na 26. októbra. Deň oslavuje znovuobnovenie obyvateľstva.

SPORTS DAY OLYMPIC RUN NAURU 2011

Ľudia si zachovali svoje dávne zvyky, no viac ich vytláčali a stale vytláčajú zvyky moderné, prichádzajúce zo západu a z USA. Dnešní Naruačania, pokiaľ majú možnosť a financie, sledujú televíziu, sú v spojení so svetom a poznajú všetky výdobbytky modernej doby. Mnohé obyvateľstvo žije aj v chudobe. Ľudia praktizujú niektoré staré umenia a remeslá, rybárstvo sa za mnohé roky nezmenilo a zachováva sa tiež pôvodná hudba.

 
 

 

 

   PARTNERSTVO      REKLAMA    COPYRIGHT a KONTAKT
Zaujimavosti.net
Novinky zo sveta, zábavné články, témy, cestopisy, katastrofy, filmy, súťaže a iné. http://www.zaujimavosti.net
Slovenciny.com
Slovenské preklady PC hier, downloady, novinky a recenzie http://www.slovenciny.com
Cestovanie.net
Cestovateľský magazín, destinácie sveta, cestopisy a zaujímavé miesta sveta. www.spravy.info

© 2011 - Naetoo webdesign, server Cestovanie.biz
© 2011 - Fotografie, Grey Ding.

Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie materiálov z týchto stránok bez vedomia a súhlasu autorov stránok je zakázané. Obsah stránok je vlastný.

kontakt:  nauru (a) cestovanie.biz

Stránky sú súčasťou siete www.cestovanie.biz
v partnerstve s
www.cestovanie.net a www.cestovanie.pro