NAURU

OSTROV A FAKTY

ZAUJÍMAVÉ MIESTA

ŽIVOT NA OSTROVE

 
   Ostrovania - Hospodárstvo - Turistika - Možné aktivity - Polohy a miesta - Ubytovanie - Symboly krajiny - Vtáky ostrova - Videogaléria - Fotografie

Nauru.sk vás víta na portály siete Cestovanie.biz
  Náš facebook:  Cestovanie  |  Zaujimavosti

SLOVENČINA - Nauru ENGLISH version - NAURU

  NEPREHLIADNITE
Zaujimaví miesta - NAURU Zvyšky II. svetovej vojny
Mnohé miesta vojna poznačila, ale asi málo kto by čakal, že poznačí aj miesta na celkom odvrátenej strane sveta, v Tichomorí. Dodnes je na ostrove možno nájsť viacero
Zaujímavé miesta NAURU Jazero Buada
Na západnej strane ostrova vo vnútrozemí sa nachádza vodná plocha, tzv. lagúna Buada. V jej okolí si svoje miestočko našli majetnejší obyvatelia ostrova..
 
  NAURU - STRUČNE
Nauru je zaujímavý malý ostrov v Tichomorí. Je svetovo najmenším ostrovným štátom sveta a obývanosťou je druhý hneď za Vatikánom. Leží v Mikronézií, čo je skupina ostrovov nie až tak ďaleko od Austrálie.
 
     
  HLAVNÉ MENU     HLAVNÉ MENU
   - Nauru
   - Ostrov a fakty
   - Ostrovania
   - Hospodárstvo
   - Turistika
   - Zaujímavé miesta
   - Možné aktivity
   - Polohy a miesta
   - Ubytovanie
   - Symboly krajiny
   - Vtáky ostrova
   - Ako sa tu žije
   - Videogaléria

 

 
 
  REKLAMA
 

 

Turistika na ostrove

Turistiku na ostrove tvoria najmä turisti z Ázie a hlavne Austrálčania. Nie je ničím neobvyklým, keď sa na ostrov dostane aj Európan. Prístup na ostrov sprevádza aj vízová povinnosť. Víza si kúpi každý z krajín Commonwealthu po prílete, ale v súčasnosti sú už zahrnuté v cene leteniek, pokiaľ využívate pravidelné linky na cestu na ostrov.

Žiadatelia mimo krajín Commonwealthu musia napísať žiadosť na email visa @naurugov.nr. Hotovosť si nemusíte meniť na žiadnu miestnu. Turistické víza sú platné 30 dní a je nutné mať rezerváciu v hoteli, alebo pozvanie od miestnych obyvateľov. Niektoré zdroje informujú aj o nepožadovaní týchto pozvánok a rezervácií. V krajine sa používa austrálsky dolár a čo je výhodou, okrem miestneho jazyka sa samozrejme hovorí anglicky.

 
Ak už ste na ostrove, nezabudnite na ochranu pred slnkom, Opaľovací krém, pokrývka hlavy a pokiaľ sa chcete prechádzať aj po vnútrozemí po skalách, je nutné mať pevnú obuv. Mimo pláže sa určite nebudete prechádzať v plavkách, preto aj vhodné šaty na tento účel majte po ruke. Pokiaľ aj zabudnete trebárs repelent, nič sa nedeje. Ponuky obchodov disponujú aj takýmto sortimentom. Treba brať ohľad na fakt, že krajina nedisponuje veľkými zásobami sladkej vody ani elektrickou energie.

Na ostrove možno nájsť niekoľko druhov stromov a paliem. Pestuje sa tu niekoľko kokosových paliem a banánovníkov. Taktiež možno nájsť niekoľko druhov kvetov a vtákov.

Tropické počasie sa tu pohybuje od 24 po 34 stupňov. Pobrežie je dlhé 30 kilometrov a je tvorené typickým výzorom krásnej jemne pieskovej pláže s čistým morom a palmami hneď ako končí piesok. V mori zas možno naraziť na bohaté koralové podložie, veď ostrov kedysi vznikol práve z koralov. Oblasť vo vnútrozemí ponúka pohľad na mesačnú krajinu, ktorá bola využívaná na ťažbu fosfátov a ťažba pokračuje naďalej už v nie tak masívnom množstve.

Sviatky a dni pracovného pokoja v krajine:
- 1. januára sa oslavuje Nový rok, rovnako tak Veľká noc v apríli a nezabúdajme na Vianoce. Vianoce sú sviatkom dňa 25. decembra.
- 31. januára je dňom osláv Nezávislosti
- 17. mája je Deň založenia ústavy
- 25. september – deň mládeže
- 26. októbra – deň Anga, deň oslavujúci návrat domácich domov.

Doprava
Pokiaľ sa chcú turisti niekam dopraviť, myslite na to, že nie je na ostrove žiadna taxislužba ani verejná doprava. Dá sa cestovať stopom, alebo prenájmom vozidla od miestnych. Odporúča sa na prenájom vozidla spýtať v hoteli, kde sú na tieto otázky pripravení a budú vedieť poradiť. Cesty pretínajú celý ostrov. Hlavná rýchlostná cesta vedie okolo celého ostrova v blízkosti pobrežia. Vnútrozemie pretína asi 5 hlavných ciest, ktoré sa viac na sever v strede spájajú a tvoria križovatky.

Medzinárodné letisko sa nachádza na juhozápade ostrova a má dobré prístupné cestné vybavenie. Transfer z letiska do hotela Menen trvá asi pol hodinu. Nákladný prístav má prekopaný priechod a vystavané prístavisko na západe ostrova v blízkosti konštrukcií oceľových nosníkov, ktoré dodávali ale v súčasnosti v menej miere stále dodávajú ťažené fosfáty na nákladné lode.
 

 
 

 

 

   PARTNERSTVO      REKLAMA    COPYRIGHT a KONTAKT
Zaujimavosti.net
Novinky zo sveta, zábavné články, témy, cestopisy, katastrofy, filmy, súťaže a iné. http://www.zaujimavosti.net
Slovenciny.com
Slovenské preklady PC hier, downloady, novinky a recenzie http://www.slovenciny.com
Cestovanie.net
Cestovateľský magazín, destinácie sveta, cestopisy a zaujímavé miesta sveta. www.spravy.info

© 2011 - Naetoo webdesign, server Cestovanie.biz
© 2011 - Fotografie, Grey Ding.

Všetky práva vyhradené. Akékoľvek použitie materiálov z týchto stránok bez vedomia a súhlasu autorov stránok je zakázané. Obsah stránok je vlastný.

kontakt:  nauru (a) cestovanie.biz

Stránky sú súčasťou siete www.cestovanie.biz
v partnerstve s
www.cestovanie.net a www.cestovanie.pro